Szukaj w mieście
Najpopularniejsze kierunki
więcej »
Najpopularniejsze kierunki na uczelni z tej strony
więcej » |
Politechnika Koszalińska » Wydział Elektroniki i Informatyki » Elektronika i Telekomunikacja » Inzynierskie niestacjonarne zaoczne
Sylwetka absolwenta EiT - I st.
Kierunek Elektronika i Telekomunikacja umożliwia zdobycie pełnej wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji analogowych i cyfrowych układów, urządzeń i systemów elektronicznych oraz sieci telekomunikacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych przyrządów, technologii i narzędzi oraz technik komputerowych.
W pierwszej fazie kształcenia przyszły inżynier uzyskuje ogólne wykształcenie na poziomie akademickim w zakresie elektroniki i telekomunikacji wzbogacone wiedzą z zakresu informatyki.
Inżynier - absolwent kierunku Elektronika i Telekomunikacja uzyskuje ogólne przygotowanie teoretyczne i zawodowe wymagane od inżyniera elektronika, polegające na uzyskaniu wiedzy z matematyki, fizyki, teorii sygnałów, podstaw konstrukcji i technologii, przyrządów i układów elektronicznych, jak również ekonomiki produkcji, organizacji i zarządzania niezbędnych do kierowania zespołami ludzkimi, zarządzania małą firmą i podejmowania działalności gospodarczej.
Absolwent potrafi posługiwać się językiem obcym (w zakresie B2) oraz specjalistycznym z zakresu elektroniki i telekomunikacji.
* Kwalifikacje kierunkowe inżyniera obejmują wiedzę i umiejętności w zakresie:
* elementów elektronicznych i mikroelektroniki,
* komputerowego projektowania układów scalonych,
* projektowania i eksploatacji specjalizowanych sterowników opartych o technikę cyfrową i mikroprocesorową,
* konstruowania układów elektronicznych i optoelektronicznych,
* projektowania i eksploatowania nowoczesnych systemów telekomunikacji cyfrowej i radiokomunikacji (telekomunikacyjne systemy zintegrowane i technologie bezprzewodowej komunikacji).
Druga faza kształcenia przebiega w zależności od wyboru specjalności inżynierskich. Specjalności wybierane na studiach I stopnia:
* Inżynieria Systemów Komputerowych (ISK),
* Systemy Elektroniczne (SE),
* Telekomunikacja Cyfrowa (TC).
Absolwent specjalności Inżynieria Systemów Komputerowych będzie potrafił konfigurować i wykorzystywać komputerowe systemy pomiarowe i diagnostyczne, projektować i programować urządzenia sterujące od układów reprogramowalnych, poprzez sterowniki mikroprocesorowe aż do złożonych, sieciowych systemów komputerowych. Będzie także przygotowany do użytkowania i obsługiwania ?centrów multimedialnych?, ?budynków inteligentnych?, systemów komputerowych pojazdów oraz systemów komputerowych typowych dla aparatury elektronicznej, dla instalacji budowlanych, jak również dla systemów mechatronicznych. Będzie potrafił wykonywać dokumentację projektową we współpracy z inżynierami innych specjalności.
Specjalność Systemy Elektroniczne umożliwia zdobycie gruntownej wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania i konstrukcji aparatury elektronicznej, niezależnie od jej przeznaczenia. Może to być aparatura telekomunikacyjna, radiowa, telewizyjna, medyczna itp. Student pozna techniki projektowania i syntezy układów elektronicznych, w tym scalonych układów półprzewodnikowych, za pomocą nowoczesnych, komputerowych systemów projektowania i symulacji.
Specjalność Telekomunikacja Cyfrowa przygotowuje absolwenta do projektowania i eksploatowania nowoczesnych systemów telekomunikacji cyfrowej i radiokomunikacji. Studia przygotowują przede wszystkim do pracy na stanowiskach technicznych związanych z projektowaniem i eksploatacją urządzeń terminalowych, komutacyjnych i teletransmisyjnych. Ponadto, dzięki zdobytej wiedzy ogólnej i systemowej, absolwenci tej specjalności są przygotowani również do pracy na stanowiskach kierowniczych w firmach zajmujących się marketingiem, projektowaniem lub eksploatacją urządzeń i sieci telekomunikacyjnych.
Etap inżynierski kończy się pracą dyplomową.
Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
Przewidywane miejsca pracy:
* firmy produkujące sprzęt elektroniczny i telekomunikacyjny,
* operatorzy sieci telekomunikacyjnych i teleinformatycznych,
* usługowe zakłady elektroniczne,
* przedsiębiorstwa projektowe z zakresu elektroniki i telekomunikacji,
* ośrodki wykorzystujące specjalistyczną aparaturę elektroniczną.
|
Województwa
|