Jesteś w: Home » Politechnika Koszalińska » Wydział Elektroniki i Informatyki » Elektronika i Telekomunikacja
Szukaj w mieście
Politechnika Koszalińska » Wydział Elektroniki i Informatyki » Elektronika i Telekomunikacja

75-453 Koszalin, Zachodniopomorskie
ul. Śniadeckich 2, Zobacz na mapie
Tel: (94) 347-87-06
Fax: (94) 343-34-79
WWW: http://www.weii.tu.koszalin.pl
Email: renata@man.koszalin.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Elektronika i Telekomunikacja Elektronika i Telekomunikacja - Inżynierskie stacjonarne Elektronika i Telekomunikacja - Inżynierskie niestacjonarne zaoczne Elektronika i Telekomunikacja - Magisterskie uzupełniające stacjonarne Elektronika i Telekomunikacja - Magisterskie uzupełniające niestacjonarne zaoczne

Elektronika i Telekomunikacja

Preferowani kandydaci - absolwenci technikum lub liceum o profilach informatycznych, teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, elektronicznych, elektrycznych, elektromechanicznych, matematyczno-fizycznych.

CZAS TRWANIA STUDIÓW:
  • inżynierskie ? I stopnia (7 semestrów ? tryb stacjonarny, 8 semestrów ? tryb niestacjonarny)
  • magisterskie ? II stopnia (3 semestry ? tryb stacjonarny i niestacjonarny)
Współczesny świat opiera się na elektronice. W każdej dziedzinie życia, spotykamy się z urządzeniami elektronicznymi, zazwyczaj nie wiedząc jak i dlaczego działają. Wiedzę o funkcjonowaniu takich urządzeń możesz zdobyć podejmując studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale WEiI Politechniki Koszalińskiej. To kierunek dla osób zainteresowanych funkcjonowaniem nowoczesnych technologii, układów i systemów elektronicznych. A jako absolwent tego kierunku, będziesz znał zasadę ich działania i potrafił samodzielnie zaprojektować oraz wykonać wiele z tych urządzeń. Absolwenci kierunku Elektronika i Telekomunikacja, bez problemu znajdują pracę wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z elektroniką, automatyką i robotyką, telekomunikacją a nawet informatyką.

Zdobytą wiedzę teoretyczną, studenci mają możliwość, zweryfikować dzięki stałemu dostępowi do laboratoriów, wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany sprzęt oraz aparaturę badawczo-pomiarową.

W celu dostosowania zdobywanej wiedzy do zapotrzebowania na rynku pracy, przygotowana została oferta specjalności do wyboru na studiach inżynierskich:
  • Inżynieria systemów komputerowych
  • Systemy elektroniczne
  • Telekomunikacja cyfrowa
  • Optoelektronika

 

Po ukończeniu studiów I-go stopnia, możliwa jest kontynuacja nauki na studiach II-go stopnia (magisterskich), na których możliwy jest wybór jednego z profili:

  • Elektronika systemów sterowania
  • Elektronika użytkowa
  • Optoelektronika i fotoenergetyka
  • Systemy i sieci telekomunikacyjne


MOŻLIWOŚCI DALSZEGO KSZTAŁCENIA:
Absolwenci studiów magisterskich na kierunku Elektronika i Telekomunikacja mogą kontynuować studia naukę na studiach III-go stopnia (doktoranckich).