Szukaj w mieście
Politechnika Koszalińska » Wydział Elektroniki i Informatyki » Informatyka

75-453 Koszalin, Zachodniopomorskie
ul. Śniadeckich 2, Zobacz na mapie
Tel: (94) 347-87-06
Fax: (94) 343-34-79
WWW: http://www.weii.tu.koszalin.pl
Email: renata@man.koszalin.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Informatyka Informatyka - Inżynierskie stacjonarne Informatyka - Inżynierskie niestacjonarne zaoczne Informatyka - Magisterskie stacjonarne Informatyka - Magisterskie niestacjonarne zaoczne Informatyka - Magisterskie uzupełniające stacjonarne Informatyka - Magisterskie uzupełniające niestacjonarne zaoczne

Informatyka

Preferowani kandydaci - absolwenci technikum lub liceum o profilach informatycznych, teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, elektronicznych, elektrycznych, elektromechanicznych, matematyczno-fizycznych.

CZAS TRWANIA STUDIÓW:

 • inżynierskie ? I stopnia (7 semestrów ? tryb stacjonarny, 8 semestrów ? tryb niestacjonarny)
 • magisterskie ? II stopnia (3 semestry ? tryb stacjonarny i niestacjonarny)
We współczesnym, szybko zmieniającym się świecie, Informatyka stanowi jedną z ważniejszych dziedzin nauki i techniki. Nie ma obecnie obszaru życia, w którym w mniejszym lub większym stopniu nie stosuje się rozwiązań informatycznych. Jeżeli chcesz aktywnie uczestniczyć w dynamicznym rozwoju nowoczesnych technologii, to Informatyka na Wydziale Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej jest idealnym kierunkiem dla Ciebie.

Zapewniamy swobodny dostęp do nowoczesnego sprzętu komputerowego, zarówno w trakcie zajęć jak i do pracy indywidualnej. Każdemu studentowi, w ramach programu MSDN, zapewniamy darmowe, nowoczesne środowisko programistyczne.

Na studiach inżynierskich, w celu ukierunkowania zainteresowań informatycznych oraz dostosowania do rynku pracy, przygotowana została szeroka oferta specjalności do wyboru:
 • Informatyka w zarządzaniu
 • Programowanie komputerów i sieci informatyczne
 • Programowanie systemów automatyki
 • Techniki multimedialne
 • Technologie internetowe i mobilnePoszerzenie wiedzy informatycznej i rozwój własnych zainteresowań możliwy jest poprzez kontynuację studiów, na studiach II-go stopnia (magisterskich), na których możliwy jest wybór jednego z profili:

 • Informatyczne systemy zarządzania
 • Technologie multimedialne i programowanie wielordzeniowe
 • Systemy informatyki przemysłowej
 • Zastosowania systemów baz danych
MOŻLIWOŚCI DALSZEGO KSZTAŁCENIA:
Absolwenci kierunku Informatyka mogą uzupełnić swoje wykształcenie na studiach podyplomowych oferowanych na Wydziale, ale mogą też podjąć decyzję o dalszym studiowaniu. Dla takich osób przygotowana została oferta na studiach III-go stopnia (doktoranckich) .